Ćwiczenia na mięśnie kegla

Coraz to więcej kobiet, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

jajeczko wibrujące

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć wybitnie szybko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, bowiem ćwiczenia zapewniają wówczas lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle istotną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie trzeba później jak przeważnie powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe paniom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle prędko zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się porządnie. Dużo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *