Italian Cuisine in Krakow

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej wrażliwi goście degustują mniej znane dania – tortellini, polentę czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się też mniej popularne potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz potrawy z różnych zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować wina. Posiłek we włoskim klimacie koniecznie powinien zawierać również wino. Lampka alkoholu to we Włoszech kanon. autentycznej kuchni włoskiej Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać szeroką kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto wybrać się do restauracji, która jest w stanie podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *