kuchnia włoska Kraków

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, kolorów oraz spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Typowemu Polakowi restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne dania włoskie

Pasty są bazą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. mięso sezonowane w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, gnocchi, piada i szeroki wybór słodyczy – np. granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *